1

Temat: powrót polowań na wiosennych ciągach słonek

Dla zainteresowanych:
Od nowego roku wraca możliwość polowania na słonki wiosną, z tego co sprawdziłem nie dotyczy to niestety dwóch naszych obwodów- Naroczyce i Międzylesie. Rozporządzenie pod poniższym linkiem:
http://www.lex.com.pl/serwis/pdf/d07g48.pdf
Radek

2 (edytowany przez CZG 2007-11-30 19:00:05)

Odp: powrót polowań na wiosennych ciągach słonek

Chętnych do polowania na wiosenne słonki  prosze o kontakt i obiecuję zorganizować porządne polownie w gościach. Listę i losowanie robi Radek (jeśli mogę prosić). Oczywiście jeżeli będziemy mogli polować.
pozdrawiam
Grzegorz

3

Odp: powrót polowań na wiosennych ciągach słonek

Oj zapolował bym na wiosenne słonki... Miałem tą przyjemność ale tak dawno, że już prawie nie pamiętam... Marzena pewnie też by się zabrała na takie ciągi.

4

Odp: powrót polowań na wiosennych ciągach słonek

Wiosenne ciągi bardzo chętnie, jednak jeśli ktoś chce się obecnie naoglądać słonek zapraszam na wodonośne. A w szczególnie V i XI

5

Odp: powrót polowań na wiosennych ciągach słonek

Słnki można strzelać do 23.12. !!

...może by spróbować ?

Darz Bór

6

Odp: powrót polowań na wiosennych ciągach słonek

Trzymamy Grzesia za słowo i jeśli tylko udałoby się takie wiosenne polowanie zorganizować, myślę że chętnych byłoby tylu, że rzeczywiście trzeba by było zrobić jakieś losowanie. Ja obiecuję już teraz zająć się stroną formalną. Ja polowania na wiosennych ciagach nie miałem jeszcze okazji choćby polizać, a myślę, że jest ono tak wpisane w romantykę łowiectwa jak podskakiwanie głuszca, cietrzewie na tokach czy majowy rogacz z podjazdu linijką. Z powyższych rzeczy niewiele nam już zostało, chyba że za granicą, spróbujmy ze słonkami, bo może być tak, że naszym dzieciom już tylko będziemy mogli o tym opowiadać, a im już nie będzie dane tego spróbować.
Wielkie dzięki Grzesiu za Twoją inicjatywę !

7

Odp: powrót polowań na wiosennych ciągach słonek

Jako mlody adept też jestem chętny.

8

Odp: powrót polowań na wiosennych ciągach słonek

Chciałem napisać coś "głupiego" w sprawie linijki, ale jeszcze ktoś by nie załapał, że to żarty, a że piszemy na części otwartej forum to się zamknąłem ;-)

Ja miałem okazję towarzyszyć jako dzieciak dziadkowi i ojcu podczas wiosennych ciągów słonek i mimo iż w pamięci mam jakie emocje budzi chrapanie słonki to z chęcią odświeżę sobie to dawne piękne wspomnienie. Zatem Radku proszę dopisz mnie do listy losowanych.

9 (edytowany przez bergjacek 2007-12-04 12:30:55)

Odp: powrót polowań na wiosennych ciągach słonek

Radek  co masz na myśli pisząc "nasze" dzieci smile
Ale oczywiście ja też się piszę na wiosnę chociaż dopiero zaczęła się zima ( a właściwie to już się chyba skończyła ) sad

Darz Bór

10

Odp: powrót polowań na wiosennych ciągach słonek

Jacek, "bo wszystkie dzieci nasze są" ;-)
A co do słonki, to znam takich, co mogli ją nawet całkiem niedawno strzelić, ale była za szybkaaaaaaaa...... To nie to samo co lis robiący stójkę na widok mysliwego ;-)
To oczywiście takie droczenie się z mojej strony :-)
Radek

11

Odp: powrót polowań na wiosennych ciągach słonek

Z tymi słonkami to jeszcze może być różnie :-(
http://www.gazetawyborcza.pl/1,76842,4730178.html

12

Odp: powrót polowań na wiosennych ciągach słonek

Radek, chyba nie może być różnie, bo dzisiaj na www.pzlow.pl czyli oficjalnej stronie Związku znalazłem coś takiego
http://www.pzlow.pl/palio/html.run?_Ins … 1494935112

więc jak dla mnie możemy polować, skoro na oficjalnej stronie PZL wisi już ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ŚRODOWISKA1) z dnia 15 listopada 2007 r.
zmieniające rozporządzenie w sprawie określenia okresów polowań na zwierzęta łowne.

Więc Grzesiu prosimy Cię - zorganizuj. Niestety w Naroczycach jest słonka objęta ochroną, więc na tym obwodzie nie popolujemy. Ale chyba możemy na wodociągach a Dyluś donosił, że Słonek tam ostatnio więcej niż komarów, to może i na wiosne uraczą nas swoją obecnością.

13

Odp: powrót polowań na wiosennych ciągach słonek

Karol, może być różnie, bo przytoczyłeś rozporządzenie, na które ja się wcześniej powoływałem, natomiast do wiosny jest jeszcze trochę czasu i jak wynika z publikacji w GW (link powyżej) Szyszko w ostatnim dniu swojego urzędowania chciał wpierdzielić kolejnego ministra z PO na minę, natomiast jest duże prawdopodobieństwo, że Nowy Miłościwie Nam Panujący (nie pamiętam nazwiska) po prostu to rozporządzenie uchyli.

14

Odp: powrót polowań na wiosennych ciągach słonek

To po kiego grzyba oni to publikują !!!

15

Odp: powrót polowań na wiosennych ciągach słonek

A to już jest właśnie polityka. Martwi mnie, że łowiectwo jest tak mocno od niej zależne. Ten nowy minister to założyciel i długoletni prezes Eko-funduszu, ma opinię dobrego menadżera, ale też i sprzyjajacego tzw. ekologom. Na pewno nie będzie tak promyśliwski jak Szyszko, a walka do końca o MOŚ i niechęć do oddania resortu PSL-owi może wróżyć mało korzystne dla nas zmiany w łowiectwie.

16

Odp: powrót polowań na wiosennych ciągach słonek

No to już sobie popolowaliśmy. Nowy minister uchylił rozporządzenie jako niezgodne z dyrektywą unijną :-((

17

Odp: powrót polowań na wiosennych ciągach słonek

No to szkoda :-(

18

Odp: powrót polowań na wiosennych ciągach słonek

A tutaj akt prawny:
http://www.lex.com.pl/serwis/pdf/d07g90.pdf
To się chłopaki trochę podroczyli między sobą, a całe rozporządzenie było ważne raptem 7 dni.

19

Odp: powrót polowań na wiosennych ciągach słonek

Jeśli się coś jeszcze zmieni, nie zmieniam swej deklarcji, kontrolujcie prosze tę sprawę co i ja robic pewnie będę.