1 (edytowany przez Kasia R. 2007-06-04 17:53:47)

Temat: Baset do oddania

1,5-roczna suka rasy Baset do oddania w dobre ręce. Wiadomość: pani Elżbieta Komórek tel. 0-74-872-02-25.

2

Odp: Baset do oddania

Mocno bym się zastanawiał, jeżeli chodziłoby o starszego niż 5-6 miesięcy psa.
Starszy pies nigdy już nie zapomni poprzedniego właściciela ani tego jak z nim postępowano. Może mieć różnego rodzaju "narowy" i skrzywienia, domyślam się że chodzi o jakąś nagłą życiową komplikację i o uratowanie psa przed ewentualnym schroniskiem, albo innego rodzaju marnym losem ? co jest niewątpliwie szlachetne. Pamiętać jednak trzeba, że wybieramy towarzysza na kilka - kilkanaście wspólnych lat...
Jeżeli trafimy dobrze, ten czas minie niepostrzeżenie, jeżeli jednak zabraknie szczęścia przy wyborze - będziemy się męczyć przez kilka - kilkanaście lat...
Czuję się w obowiązku wspomnieć o tym po to, żebyśmy podejmowali świadome i przemyślane decyzje. Pies to nie zabawka dla dzieci, to wspaniały przyjaciel, ale i wielka odpowiedzialność.
Pozdrawiam, Piotr

3

Odp: Baset do oddania

Nie znam osobiście tej pani ani powodów, dlaczego chce oddać tego psa. O zamieszczenie krótkiej informacji na forum poprosił mnie znajomy, którego sąsiadka ma tego baseta. Dla mnie osobiście jest to nie do pojęcia, dlaczego ktoś chce oddać swojego podchowanego psa nieznanej osobie. Widocznie musiał byc jakiś ważny powód...
Wiem jedno, że ja bym nie mogła tego zrobić. Decydując sie na psa, trzeba myśleć daleko do przodu, a nie poddawać się chwilowej zachciance.
Zrobiłam dobry uczynek i może ktoś odpowie na to ogłoszenie. Być może ten psiak znajdzie dla siebie dom i dobrego właściciela.

4

Odp: Baset do oddania

Kasiu, nie odbieraj mojej wcześniejszej wypowiedzi osobiście.
Ja też mam nadzieję, że psiak znajdzie lepszy dom. Czuję się po prostu w obowiązku podzielić  swoim na ten temat zdaniem.
Istotnie zrobiłaś dobry uczynek, Ja też się starałem...
Darz Bór!

5 (edytowany przez Kasia R. 2007-06-05 07:04:43)

Odp: Baset do oddania

Piotrze, ja nie potraktowałam Twojej wypowiedzi osobiście! Broń Boże! Podzielam Twój pogląd w zupełności, bo sama jestem właścicielką psa i wiem o czym mówisz. Cenię sobie Twoje zdanie i uważam za autorytet w sprawach kynologii. Mam nadzieję, że przyszli właściciele psa przeczytają Twoją wypowiedź i wezmą sobie to do serca.

Pozdrawiam smile

6

Odp: Baset do oddania

Kasiu, jest mi bardzo miło i czuje się zaszczycony Twoją opinią, muszę jednak powiedzieć, że do autorytetu to mi jeszcze daleko smile
Tak, czy owak jak oboje wiemy, w sprawach kynologii (i nie tylko) rodzą się ludzie i ....................... taborety. Często psy są traktowane tak, że aż przykro się robi i trudno uwierzyć, że człowiek tak odpłaca za bezinteresowną, bezwarunkową, szczerą miłość, wierność i przywiązanie swojemu czworonożnemu przyjacielowi.
Chciałoby się pomóc wszystkim krzywdzonym i chociaż to nie możliwe, zawsze warto próbować. Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia (mam nadzieję) w Naroczycach!

7

Odp: Baset do oddania

Piotrze, nie bądź taki skromny! Myslę, że wiele osób podziela moje zdanie smile
Do Naroczyc na pewno przyjadę z Majorem.

Darz Bór

8

Odp: Baset do oddania

Witam.
Mam zamiar kupić psa myśliwskiego, ale podjęcie takiej odpowiedzialnej decyzji zamierzam głęboko przemyśleć. Odnośnie rasy jak i walorów użytkowych psa. Dlatego sądzę, że nie będzie to wcześniej niż za około 2 lata. Jak na razie zbieram opinie na temat psów myśliwskich i dlatego pozwolę sobie przyjechac do Naroczyc, aby skorzystać z porady i doświadczenia, posiadaczy czworonożnych towarzyszów łowów.
Pozdrawiam Krzysiek.

Darz Bór !   smile
Krzysiek

9

Odp: Baset do oddania

Chudy a kto Ty ?

Darz Bór

10 (edytowany przez Chudy 2007-06-08 03:58:28)

Odp: Baset do oddania

Witam.
Mam nadzieję, że Pan Prezes tylko chwilowo mnie nie skojarzył. Login "Chudy" wprowadziłem na forum od nazwiska.Posty na forum są ogólno dostepne i może nie będę się rozpisywał na zadane przez Pana Prezesa pytanie. Więcej informacji na mój temat mogę podać telefonicznie(602576735). Ew. przez kolegę Dondra lub Grzegorza Cz.
Pozdrawiam Krzysiek.

Darz Bór !   smile
Krzysiek