1

Temat: Farba - prośba do wszystkich !!!

Cieszę się, że propozycja wspólnego szkolenia naszych psów trafiła na podatny grunt i sądząc z deklaracji Koleżeństwa, od wiosny ostro ruszamy z "warsztatami" dla tropowców.
Mam w związku z tym gorącą prośbę - apel. Zbierajcie proszę farbę ze strzelanych dzików (lub jeleni). Niech każdy wozi w samochodzie plastikową butelkę 1,5 litra (lub dwie) najlepiej po wodzie mineralnej z wsypaną do środka solą - 4-5 łyżek stołowych i drugą małą (półlitrową), która po przecięciu nożem w poprzek, na dwie połówki zmieni się w lejek i "kubek" do nabierania farby. Może być ze skrzepami - to nie problem. Po wlaniu farby trzeba potrząsnąć zawartością tak, żeby sól się rozpuściła. Potem proszę tylko o informację (0 601 705 064) i resztę (zmiksowanie, przecedzenie, żeby nie było zatykających korek skrzepów i grudek, oraz zamrożenie farby) zrobię już ja z Marzeną.
Na razie mam przygotowane 2,5l farby, a to jest około 10 ścieżek treningowych, czyli nie zbyt wiele. Proszę o pomoc wszystkich - sam nie dam rady, razem łatwo nazbieramy tyle, ile trzeba.
Darz Bór!!!
Piotr

2

Odp: Farba - prośba do wszystkich !!!

Bardzo dobry pomysł, butelke już mam :-)

3

Odp: Farba - prośba do wszystkich !!!

Ja to wiadomo że mam butelkę ! :-)

..ale tak naprawdę to mam trochę ferby z dzika i jelenia i jakieś kopytka :-))

Darz Bór

4 (edytowany przez Brek 2007-01-16 14:30:26)

Odp: Farba - prośba do wszystkich !!!

Zapomniałem o rapetach i ewentualnie badylach - też będą potrzebne (z 4-5 dzików odrąbane za szpilami, tak żeby szpile zostały przy rapecie) zamrożone. Cieszę się i dziękuję za odzew, czekam na efekty smile
Darz Bór!!!

5

Odp: Farba - prośba do wszystkich !!!

A mogą być badyle i biegi?

Darz Bór

6

Odp: Farba - prośba do wszystkich !!!

Piotrze,

jak tylko coś będę miał z powyższej "listy" to niezwłocznie się z Tobą skontaktuję.

Karolek

7

Odp: Farba - prośba do wszystkich !!!

byłem blisko ale się nie udało  sad

Darz Bór

8

Odp: Farba - prośba do wszystkich !!!

Dziękuję Grzegorzowi i Karolkowi, którym Bór darzył i pamiętali o zebraniu farby - 150 razy wam dziękuje!!!
Mamy już malutki zapasik i zaczynam mysleć o zaplanowaniu pierwszych spotkań z cyklu "Warsztaty Kynologiczne dla tropowców" smile
Myslę o wyjazdowej sesji weekendowej w Naroczycach - na początku Marca o ile pogoda i inne okoliczności pozwolą.
Dam znać na forum odpowiednio wcześniej.
Darz Bór!

9

Odp: Farba - prośba do wszystkich !!!

Piotrze przyjemność po naszej stronie! Tak jak rozmawialiśmy mam nadzieję, że szkolenie damy rady przy sprzyjającej aurze połączyć z pracami przy ambonach i jak siła nas dopisze to może i w obejściu coś się zrobi. Ja patrzę na aurę i chciałbym więcej Koleżeństwa do Michałówki ściągnąć POPRACOWAĆ.

Darz Bór, Karolek

10

Odp: Farba - prośba do wszystkich !!!

To bardzo dobra koncepcja bo praca popłaca ... a roboty jest multum !! w końcu to nasze pieski mają popracować nosem a my możemy rączkami smile

Darz Bór

11 (edytowany przez rafałek 2007-02-15 05:57:10)

Odp: Farba - prośba do wszystkich !!!

Jeżeli chodzi prace gopsodarcze jestem za.
Jak tylko będzie możliwość to będę chciał jechać.
Fiti
Darz Bór

12

Odp: Farba - prośba do wszystkich !!!

No fakt, pamiętam te cudne chwile, gdzie na Rafałka mówiliśmy "Dzięcioł", ale w sensie pozytywny, jako pracwite stworzonko, które cały czas pracowało na dachu stukając ;-)

Dzięki Koledzy i Koleżanki za entuzjazm w podejściu do tej propozycji!

KArolek

13

Odp: Farba - prośba do wszystkich !!!

Ano było tak,
Dwa dni stukania.

Darz Bór

14

Odp: Farba - prośba do wszystkich !!!

No to określcie tylko termin !! i ... do roboty !!

Darz Bór

15

Odp: Farba - prośba do wszystkich !!!

Co powiecie na przyszły Piątek wieczór, czyli 2,3,4 marca?

KArolek

16

Odp: Farba - prośba do wszystkich !!!

Ja chyba raczej niekoniecznie ale może czasem daje radę azaliż notabene nawiasem mówiąc TAK

Darz Bór

17

Odp: Farba - prośba do wszystkich !!!

Witajcie.
W zwiazku z tym, że w naszym kole jest co raz więcej psów które bedą pracowały dla swoich właścicieli ale również dla nas wszystkich, powraca jak bumerang prośba o zbieranie farby. Obecne zapasy są na wyczerpaniu a niebawem może byśmy zorganizowali szkolenie dla naszych czworonogów. Jeśli komuś Św. Huber podarzy to niech pamieta o zebraniu farby wg chyba już wszystkim znanych wskazówek Piotra:
-butelka 5 ltr po wodzie mineralnej,
-druga 1,5 ltr którą przecinamy i robimy z niej lejek i czerpak,
-garść soli do 5-cio litrowej butelki,
-zebraną farbę wymieszać energicznie z solą,
-poinformowaniu o tym fakcie Piotra lub mnie.
Dziękujemy w imieniu naszych psiaków :-)

Pozdrawiam Chudy
Darz Bór !    smile

18

Odp: Farba - prośba do wszystkich !!!

Witajcie. Bardzo pilnie potrzebna jest farba z dzika. Gdyby ktoś jeszcze dziś lub jutro strzelił dzika to BARDZO PROSZĘ o zebranie jej do butelki z solą i kontakt ze mną lub Piotrem B.

Pozdrawiam Chudy
Darz Bór !    smile

19 (edytowany przez Chudy 2012-08-08 11:49:34)

Odp: Farba - prośba do wszystkich !!!

Witajcie.
Zwracam się z prośbą o zebranie farby. Jako Komisja Kynologiczna jesteśmy organizatorami Konkursu Tropowców 01.09.2012 w Tarchalicach. Jeśli ktoś strzeli dzika i zbierze farbę proszę o przekazanie takiej informacji do mnie lub do Piotra Błońskiego.
BARDZO PILNE !!!

Pozdrawiam Chudy
Darz Bór !    smile

20 (edytowany przez Chudy 2019-03-03 08:23:53)

Odp: Farba - prośba do wszystkich !!!

Witajcie.
W związku z tym, że mamy nowego psiaka w domu potrzebuję do szkolenia farbę z dzika, rapety i skórę z dzika na koniec ścieżki.
Nie ponawiałem tematu nowego postu tyko go odświeżam.
Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
Pamiętajcie o plastikowej butelce z solą.
W przypadku jeśli będziemy mieli więcej materiałów może uda się zorganizować przy jakieś kołowe warsztaty tropowe.
Jeśli się komuś uda zebrać to proszę o kontakt pod numerem telefonu 602576735.
Darz Bór ????

Pozdrawiam Chudy
Darz Bór !    smile

21 (edytowany przez Chudy 2019-04-10 19:42:36)

Odp: Farba - prośba do wszystkich !!!

Witajcie.
Zaczynamy nowy sezon łowiecki i zaczynają się zasiewy, Pomimo tego, że nikt dotychczas nie pozyskał dzika i nie miał możliwości zebrania farby big_smile zwracam się ponownie o pomoc w jej zebraniu. Jednocześnie proszę, jeśli komuś Św. Hubert podarzy i weźmie dzika na użytek własny proszę o zdjęcie skóry, zasypanie jej dużą ilością soli i sms lub telefon do mnie.
Oprócz mnie jest jeszcze jeden kolega który ma młodego posokowca i dzisiaj na strzelnicy mi powiedział, że chce z nim potrenować.
Oczywiście jeżeli jest jeszcze ktoś chętny to proszę o informację to założę więcej ścieżek tropowych.
Możemy to zrobić weekendowo w Naroszycach łącząc trening np z pracami gospodarczymi i wspólnym grillem.

Pozdrawiam Chudy
Darz Bór !    smile