1

Temat: Próby Wyżłów i szkolenia dla naszych psów

W najbliższą niedzielę nasze Koło będzie gospodarzem Prób Pracy dla Wyżłów i Małych Ras organizowanych przez Z.O. PZŁ we Wrocławiu. Rozpoczęcie i zakończenie imprezy będzie na naszej strzelnicy przy ul Wodzisławskiej. Już po raz kolejny będzie okazja obejrzenia młodych psów i zaprezentowania dobrych stanów drobnej zwierzyny w naszych podwrocławskich obwodach. Wszystkim zaangażowanym (dokarmianie kogutów i pomoc w terenie) dziękuję za pomoc, Zarządowi za wsparcie i udostępnienie terenu :-)
Darz Bór!

Mamy kilka młodych psów w kole i chciałbym żebyśmy zaczęli je szkolić. Proszę koleżanki i kolegów o zbieranie farby, potrzeba tylko trochę dobrych chęci. Najlepiej wozić na polowanie 5 litrową butelkę plastikową po wodzie z garstką soli w środku. Po wypatroszeniu zebrać farbę druga pustą butelką po wodzie mineralnej (mniejszą), całość wstrząsnąć energicznie kilka razy i dać mi znać. Ja się zajmę resztą (przecedzenie, poporcjowanie i zamrożenie farby do kładzenie ścieżek). Przydadzą się również rapety (można zamrozić) i np. surowa skóra z małego dzika (też można zamrozić) na koniec tropu. Postaramy się zaplanować i przeprowadzić kilka spotkań w terenie (dzień teraz dłuższy) poświęconych na odłożenie, pracę na sfarbowanej ścieżce no i włóczki. Podam kilka terminów jak juz będziemy mieli "pomoce naukowe" o które proszę.

Tym którzy jeszcze nie wiedzą "przedstawiam" najnowszy chyba nabytek kynologiczny - Wyżła Niemieckiego Szorstkowłosego CZOKA, którego właścicielem od niedawna jest Bogdan :-)))
Gratulacje i Darz Bór!
Piotr Błoński

2 (edytowany przez Chudy 2011-05-26 06:15:37)

Odp: Próby Wyżłów i szkolenia dla naszych psów

Informuje ,ze dzieki Michalowi ktoremu gratuluje strzelenia dzika mamy farbe i rapety do szkolenia naszych pieskow. Czekamy na termin i miejsce szkolenia.

Pozdrawiam Chudy
Darz Bór !    smile

3

Odp: Próby Wyżłów i szkolenia dla naszych psów

Michał gratulacje i podziękowania !!! W nawiązaniu do naszej rozmowy z walnego, podaje terminy najbliższych wolnych weekendów:
18-19 Czerwca
  9-10 Lipca
16-17 Lipca
Proszę o ewentualne deklaracje kto, kiedy i z jakim pieskiem lub pieskami (żebyśmy się przygotowali do zajęć jak należy) będzie no i gdzie by Wam najlepiej pasowało (w sensie na miejscu, czy wyjazd)
Darz Bór!

4

Odp: Próby Wyżłów i szkolenia dla naszych psów

Nie ma problemu smile
Proszę wpisać moją Vegę na listę ( jestem w stanie dostosować się do terminu).
Moja propozycja co do miejsca spotkania to Naroczyce.
Jeśli padnie na termin lipcowy to może połączymy szkolenie psów ze szkoleniem z wabienia rogaczy i zaprosimy Pawła Bilińskiego ? smile

5

Odp: Próby Wyżłów i szkolenia dla naszych psów

Witam,

to może żeby nie było, że każdy się dostosuje a później nikogo nie będzie proponuję wskazane terminy przez Piotrka wypełniać w poniższy sposób:

I - wariant 18-19 czerwca (dwa dni po pełni):
1. Karol i Kamila Cisarż + dwa wyżły (roczny i 6-letni)

II - wariant 9-10 lipca (połówka księżyca)
1. Karol i Kamila Cisarż + dwa wyżły (roczny i 6-letni)

III - wariant 16-17 lipca (pełnia)
1. Karol i Kamila Cisarż + dwa wyżły (roczny i 6-letni)

Miejsce proponuję Naroczyce, bo jest i gdzie psy pomieścić, żarcie przygotować, spędzić cały weekend, zintegrować się i zapolować.

Karolek

p.s. Michał dopisz się we wszystkich trzech terminach jak Ci pasuje

Piotra chyba nie musimy dopisywać skoro zaproponował terminy.

Karolek

6 (edytowany przez Michał 2011-05-26 10:08:39)

Odp: Próby Wyżłów i szkolenia dla naszych psów

Karolku,
proszę dopisz na wszystkie terminy:
mnie z  Vegą (Kopov), Marcina Kałwaka z Tiką (mix Kopov) i Krzyśka Brodę z Zoją (Kopov).
Myślę, że Piotrek Kulik też będzie chętny ( chwilowo ma wyłączony telefon więc nie mogłem potwierdzić).

7 (edytowany przez Chudy 2011-05-26 10:28:46)

Odp: Próby Wyżłów i szkolenia dla naszych psów

Zgłaszam Czokę(Labrador) na zajęcia w II lub III terminie. Pasują nam obydwa więc się dostosujemy do większości chętnych.
p.s. (Ala mi mówiła, że upiecze sernik):D

Pozdrawiam Chudy
Darz Bór !    smile

8

Odp: Próby Wyżłów i szkolenia dla naszych psów

Terminy i uczestnicy:

I - wariant 18-19 czerwca (dwa dni po pełni):
1. Karol i Kamila Cisarż + dwa wyżły (roczny i 6-letni)
2. Michał Wanic + kopov Vega
3. Marcin Kałwak + mix kopov Tika
4. Krzysztof Broda + kopov Zoja

II - wariant 9-10 lipca (połówka księżyca)
1. Karol i Kamila Cisarż + dwa wyżły (roczny i 6-letni)
2. Michał Wanic + kopov Vega
3. Marcin Kałwak + mix kopov Tika
4. Krzysztof Broda + kopov Zoja
5. Krzysztof Chudzikowski + labrador Czoka

III - wariant 16-17 lipca (pełnia)
1. Karol i Kamila Cisarż + dwa wyżły (roczny i 6-letni)
2. Michał Wanic + kopov Vega
3. Marcin Kałwak + mix kopov Tika
4. Krzysztof Broda + kopov Zoja
5. Krzysztof Chudzikowski + labrador Czoka

p.s. dla tych co się chcą dopisać to się robi zaznacz tekst a potem kopiuj wklej i dopisujemy siebie

9

Odp: Próby Wyżłów i szkolenia dla naszych psów

Witam,będę jako kibic,ale chętnie pomogę w przygotowaniach. pozdrawiam

10

Odp: Próby Wyżłów i szkolenia dla naszych psów

Ja ze Spartą oczywiście chętnie byśmy uczestniczyli ....ale prawdopodobnie ok 1-5 lipca będziemy mieć parę maluchów :-) i może być kłopot :-)  a Robert ściemnia bo jak dobrze pójdzie to na pełnię 16-17 lipca może miec już swojego psa ( do dwóch tygodni :-)) ale czym skorupka naśąknie ....

Darz Bór

11

Odp: Próby Wyżłów i szkolenia dla naszych psów

Delikatna korekta listy, ponieważ jak się okazało Krzyśkowi Brodzie jpasuje tylko jeden termin.
Uaktualniam listę:

I - wariant 18-19 czerwca (dwa dni po pełni):
1. Karol i Kamila Cisarż + dwa wyżły (roczny i 6-letni)
2. Michał Wanic + kopov Vega
3. Marcin Kałwak + mix kopov Tika


II - wariant 9-10 lipca (połówka księżyca)
1. Karol i Kamila Cisarż + dwa wyżły (roczny i 6-letni)
2. Michał Wanic + kopov Vega
3. Marcin Kałwak + mix kopov Tika
4. Krzysztof Broda + kopov Zoja
5. Krzysztof Chudzikowski + labrador Czoka

III - wariant 16-17 lipca (pełnia)
1. Karol i Kamila Cisarż + dwa wyżły (roczny i 6-letni)
2. Michał Wanic + kopov Vega
3. Marcin Kałwak + mix kopov Tika
4. Krzysztof Chudzikowski + labrador Czoka

12

Odp: Próby Wyżłów i szkolenia dla naszych psów

Witam!

W lipcu (oba terminy) bardzo chętnie pomogę w przygotowaniach. Oczywiście jako widz chętnie też pouczestniczę smile

DB
Michał

13

Odp: Próby Wyżłów i szkolenia dla naszych psów

Witam wszystkich,
W zwiazku z tym, że czerwcowy termin odpowiada mniejszej ilosci chętnych, proponuję skupić się na lipcu. Może 9-10 ? Myslę, że pora to uściślić, tak aby każdy mógł  sobie planować inne dalsze terminy. Potrzebna będzie skóra z dzika na koniec tropu. Jeśli ktoś do tego czasu strzeli dzika i będzie go brał na użytek własny - prośba o telefon, chętnie odbiorę skórę. Najprościej jest zamrozić świeżą, która potem doskonale się nadaje do naszych celów. Jesli ktoś miałby przypadkiem zamrożonego bażanta w piórach (lub kaczkę) to też byłaby mile widziana. Nam się skończyły zapasy...
Marzena.

14

Odp: Próby Wyżłów i szkolenia dla naszych psów

Witam,

zatem za radą Marzenki proponuję, skoro jest więcej chętnych:

II - wariant 9-10 lipca (połówka księżyca)
1. Karol i Kamila Cisarż + dwa wyżły (roczny i 6-letni)
2. Michał Wanic + kopov Vega
3. Marcin Kałwak + mix kopov Tika
4. Krzysztof Broda + kopov Zoja
5. Krzysztof Chudzikowski + labrador Czoka

Karolek

15

Odp: Próby Wyżłów i szkolenia dla naszych psów

ja też potwierdzam że będę.

pozdrawiam
Michał Rawnik
DB

16 (edytowany przez Chudy 2011-06-27 16:42:07)

Odp: Próby Wyżłów i szkolenia dla naszych psów

Mam jedną kaczkę w piórach którą zabiorę na szkolenie.
Mam też 4 biegi i 2 badyle które mogę zabrać. Może ma ktoś posokę albo ktoś z waszych znajomych na ścieżki?

Pozdrawiam Chudy
Darz Bór !    smile

17 (edytowany przez Bora 2011-07-02 11:37:53)

Odp: Próby Wyżłów i szkolenia dla naszych psów

Dzięki Krzysiu, kaczka bardzo sie przyda. Biegi też. Skoro nie mamy skóry - muszą być jej namiastką.  Farby trochę mamy - jeśli nikt nie dorzuci świeżej będziemy oszczędnie gospodarować tą, którą mamy i też wystarczy.
Pozdrawiam wszystkich  i do zobaczenia w Naroczycach.
Marzena.

18 (edytowany przez Chudy 2011-07-02 20:37:16)

Odp: Próby Wyżłów i szkolenia dla naszych psów

Wczoraj Św. Hubert mi podarzył i strzeliłem warchlaka, wiec mamy świerzą skórę i biegi big_smile.
Mam też 2 małe buteleczki po wodzie mineralnej farby, a jeszcze butelka farby jest u Michała od Maćka K. więc powinno wystarczyć.
( skórę zamroźiłem )

Pozdrawiam Chudy
Darz Bór !    smile

19

Odp: Próby Wyżłów i szkolenia dla naszych psów

Gratulacje! Super, jeszcze lepiej.
Pozdrawiam i do zobaczenia,
Marzena.

20

Odp: Próby Wyżłów i szkolenia dla naszych psów

Witam,

chciałem przeprosić ale będę miał spóźnienie, gdyż wypadły nam z Kamilą ważne sprawy w sobotę rano. Dotrzemy do Was wczesnym popołudniem w sobotę, tj. postaramy się dotrzeć na godzinę 15:00.

Darz Bór, Karolek

21

Odp: Próby Wyżłów i szkolenia dla naszych psów

Jeszcze Radek dorzucił nam ok 4-5 kg warchlaka smile

22

Odp: Próby Wyżłów i szkolenia dla naszych psów

W imieniu własnym, koleżanek i kolegów którzy byli ze swoimi pieskami w Naroczycach, serdecznie chciałem podziękować  Marzenie i Piotrowi za poświęcenie czasu, podzielenie się z nami swoimi zawodowymi doświadczeniami i radami z zakresu kynologii. Sądzę, że bardzo dużo wynieśliśmy z przeprowadzonego szkolenia, a kto nie mógł być tym razem z nami to zapraszam na kolejne szkolenia. NAPRAWDĘ WARTO !!!
Dzięki raz jeszcze.

Pozdrawiam Chudy
Darz Bór !    smile

23

Odp: Próby Wyżłów i szkolenia dla naszych psów

Dołączam się do podziękowań i dziękuję wszystkim za super atmosferę spotkania. Pogoda też dopisała a i św. Hubert też darzył - gratuluję Michałowi smile

24

Odp: Próby Wyżłów i szkolenia dla naszych psów

Ja też dziękuję Marzence i Piotrowi, za czas poświęcony nam i naszym czworonogom:)
Chcemy kolejnych takich spotkań smile


Darz Bór

25

Odp: Próby Wyżłów i szkolenia dla naszych psów

W imieniu Marzeny i swoim bardzo dziękujemy Wam wszystkim za miły weekend. Warchlak zamrożony jest do naszej dyspozycji aż się nie rozleci, trochę gorzej z farbą i tu ponawiam prośbę o zbieranie. Dodajcie tylko soli z potrząsając intensywnie butelką zamieszajcie porządnie. Potem do lodówki (nie koniecznie zamrażarki) i przy okazji do nas, a Marzena resztę już zrobi smile Myślę, że dopóki dłuższy dzień i jak trafi się świeża skóra na koniec ścieżki (szkoda rozmrażać warchlaka co chwilę) to możemy zakładać 2-3-4 ścieżki rano i po pracy je zrobić w mniejszych grupach. Dębowa remiza albo inne miejsce bliżej niż Naroczyce tez się wyszuka. Mamy naprawdę świetnie zapowiadające się psy, które już dobrze pracują i doszlifowanie ich nie będzie trudne. Pozdrawiamy serdecznie i Darz Bór!