26 (edytowany przez Brek 2007-06-18 19:06:50)

Odp: Pierwsze "warsztaty Kynologiczne" K.Ł. Ostoja

Dziękujemy Wszystkim za miłe słowa i cieszymy się, że tak jak my, dobrze się bawiliście i miło spędziliśmy razem czas.
Już myślimy kiedy zrobić następne spotkanie naszego psiego towarzystwa smile

Jak wspominałem w Naroczycach, mam przygotowane i wcześniej już zrobione przez stolarza cztery pary butów tropowych. Części drewniana i metalowe mocowania rapet lub badyli  są już gotowe, brakuje tylko części ze skóry mocującej but tropowy do nogi w normalnym bucie.
Odwiedziłem dzisiaj na gorąco znajomy zakład kaletniczo - rymarski i klops... Niestety firma jest w trakcie likwidacji i nie zrobią nam już żadnej usługi.
Pytanie i prośba do Was, czy znacie jakiegoś rymarza lub kaletnika, który mógłby coś takiego zrobić? Oczywiście zapłacimy za tą usługę. Większa ilość butów tropowych do dyspozycji Członków naszego Koła pomoże nam w sprawniejszym zakładaniu tropów i będzie służyć wszystkim zainteresowanym.

P.S. jak się dowiedziałem od Roberta Olichwera zjazd Harlejowców, który odbywał sie w ten weekend w Chobieni nie udał się niestety.
Jeden z motocyklistów zginął w wypadku nad ranem w drodze powrotnej gdzieś między Chobienią a Naroczycami sad

27 (edytowany przez Chudy 2007-06-18 19:45:42)

Odp: Pierwsze "warsztaty Kynologiczne" K.Ł. Ostoja

Znalazłem w internecie z panoramy firm kilka adresów zakładów kaletniczo-rymarskich z Wrocławia:
1) Wójcik Mirosław Zakład Rymarski
Wrocław, ul. Żeromskiego 67, tel.071 321 70 23       
2) Zakład Kaletniczy
Wrocław, ul. bł. Kadłubka 17 a, tel.071 363 44 09       
3) Agvima-Wiko" S.C. Kozłowska Wioletta Kozłowski Maurycy Wrocław, ul. Rybacka 2 m. 35, tel.0 601 198 420       
4) "Anna" Zakład Rymarski
Wrocław, ul. Henryka Pobożnego 21, tel. 071 321 27 31   
5) Czarnecki Zbigniew Usługi Szewsko-Kaletnicze
Wrocław, ul. Piłsudskiego 72(brak numeru telefonu)
6) "Gaal" S.C. Janusz Alchimowicz Piotr Stanek
Wrocław, ul. Reymonta 12, tel.               071 329 17 71 
7) Mikosiak Andrzej Zakład Kaletniczy
Wrocław, ul. Sokolnicza 7 /17, tel.               071 355 55 07       
8) Sandomierska Małgorzata Kaletnictwo
Wrocław, ul. Pomorska 49, tel.               071 328 81 95     
9) Sochacka Irena Zakład Kaletniczy
Wrocław, ul. Oficerska 9 A, tel.               071 363 24 74

Darz Bór !   smile
Krzysiek

28

Odp: Pierwsze "warsztaty Kynologiczne" K.Ł. Ostoja

Super, dzięki - jutro podzwonię i popytam.
D.B.

29 (edytowany przez Brek 2007-06-22 05:46:57)

Odp: Pierwsze "warsztaty Kynologiczne" K.Ł. Ostoja

Jeden z namiarów przekazanych przez Krzyśka okazał się skuteczny.
Co prawda Pan Rymarz zawołał 80zł za parę butów, ale zdecydowałem się i zostawiłem mu swoje stare na wzór i czekam do przyszłego piątku na skórzane części do pozostałych par butów tropowych.
Po konsultacji z Łowczym proponuję następujące rozwiązanie, jedną parę przekażę Prezesowi tak, żeby była w Międzylesiu i każdy chętny będący tam z psem mógł z niej korzystać. Drugą parę zawieziemy do Michałówki i tam będzie "na wyposażeniu" tak, żeby każdy chętny mógł również w Naroczycach potrenować. Trzecią parę będę miał ja pod swoją opieką tak, żeby i tu na miejscu była do dyspozycji (oprócz moich starych będzie druga para smile - szybciej zakłada się większą ilość tropów) i żebyśmy mogli organizować treningi również na jednym z pobliskich obwodów.
Zapomniałem dodać, że czwarta para trtafi do mojego znajomego Leśnika (też z zamiłowania kynologa), który podarował mi kawał wysezonowanej dębiny na nasze buty i chciałbym Mu w ten sposób podziękować.
Drewniane części zorganizowałem "systemem gospodarczym" - bez kosztowo, więc wydaje mi sie, że wydatek 80zł za parę potrzebnych wszystkim szkolącym psy butów tropowych da się wytrzymać.

Co wy na to?
Pozdrawiam,
Piotr

30

Odp: Pierwsze "warsztaty Kynologiczne" K.Ł. Ostoja

Ja tą propozycję popieram - bo wydatk żaden ; a jak nasze pieski znajdą (oby) kiedyś dziczka, sarnę lub jelenia (jednego) to koszty butów się wrócą  smile smile smilewink

Darz Bór

31 (edytowany przez Brek 2007-06-22 12:19:18)

Odp: Pierwsze "warsztaty Kynologiczne" K.Ł. Ostoja

Dokładnie tak do tego podchodzę i cieszę się, że nie jestem odosobniony w swoich poglądach.
Darz Bór!

32

Odp: Pierwsze "warsztaty Kynologiczne" K.Ł. Ostoja

Cześć Piotr.
Jak buty tropowe?
A tak przy okazji to chciałbym się dowiedzieć, czy miałeś czas ruszyć temat "Zespołu Sygnalistów KŁ Ostoja"?
Pozdrawiam Krzysiek.

Darz Bór !   smile
Krzysiek

33

Odp: Pierwsze "warsztaty Kynologiczne" K.Ł. Ostoja

Sygnalistów :-)

Hmmm to chyba znam dobrego nauczyciela, któr coś tam brzdąka ;-)

34 (edytowany przez Chudy 2007-06-28 14:30:05)

Odp: Pierwsze "warsztaty Kynologiczne" K.Ł. Ostoja

Temat Sygnalistów poruszyłem w Naroczycach na warsztatach kynologicznych i Piotr mówił,że ma jakiegoś Pana co mógłby nas nauczyć grać na sygnałówkach. Sądzę, że warto skorzystać, bo o ile piękniejsze są polowania zbiorowe z oprawą muzyczną, kiedy to zwierzyna na pokocie jest otrąbiona. Atmosfera i piękno niezapomniane!!!
Pozdrawiam Krzysiek.

Darz Bór !   smile
Krzysiek

35

Odp: Pierwsze "warsztaty Kynologiczne" K.Ł. Ostoja

Co do kursu sygnalistów o którym rozmawialiśmy w Naroczycach, to kilka lat temu zgłosiłem swój akces w Zarządzie Okręgowym bo formowała się grupa potencjalnie zainteresowanych. Miał nas uczyć Profesor z Akademii Muzycznej (nie znam Go osobiście).
Zapytam przy okazji jak sie maja sprawy, bo nie doszło do tego kursu. Może uda się reaktywować ten pomysł?
Buty, a raczej brakujące od rymarza elementy odbieramy dzisiaj więc pewnie w weekend je zmontuję smile

36

Odp: Pierwsze "warsztaty Kynologiczne" K.Ł. Ostoja

Pierwsza para butów tropowych wyjeżdża jutro razem z Prezesem do Międzylesia i będzie (pod opieką Jacka) do dyspozycji wszystkich chętnych do szkolenia psów tropiących w tamtym obwodzie.
Druga postaram się wykończyć jutro po pracy i jeżeli ktoś wybiera się w najbliższym czasie do Naroczyc to chętnie przekażę je i będą na wyposażeniu Michałówki - dla wszystkich chętnych do połączenia przyjemnego (polowanie) z pożytecznym (szkolenie psa) w czasie pobytu w Naroczycach.
Trzecią parę wykończę pewnie też jutro i będziemy zakładać ścieżki tropowe na pod wrocławskich obwodach na dwie pary, bo moje stare buty ciągle są do naszej dyspozycji..
Darz Bór!

37 (edytowany przez Chudy 2007-07-05 21:24:06)

Odp: Pierwsze "warsztaty Kynologiczne" K.Ł. Ostoja

Karolku !!!
Co ze zdjęciami z Naroczyc, z warsztatów kynologicznych?

Darz Bór !   smile
Krzysiek

38

Odp: Pierwsze "warsztaty Kynologiczne" K.Ł. Ostoja

No właśnie??? Widziałem, że Krzysiek robił zdjęcia, a w galerii nic...

39

Odp: Pierwsze "warsztaty Kynologiczne" K.Ł. Ostoja

Tak tak przepraszam, ale miałem jakiś zamęt wieloprzyczynowy w głowie i całkiem mnie to wyleciało.

Dzisiaj już na serio postaram się je wieczorem wkleić.

Karolek

40

Odp: Pierwsze "warsztaty Kynologiczne" K.Ł. Ostoja

Chciałem poinformować Kolegów że w ostatni weekend w Międzylesiu - Na Trzech Dworkach trenowaliśmy nasze pieski - Majora, Spartę i Nexa - na ścieżkach tropowych 24h dziczych i jelenich - wszystkie pieski dostały od nas smile oceny bd smile smile ...jak tak dalej pójdzie to przypomnijcie sobie Koledzy o jakiś postrzałkach z ... zeszłego roku smile smile smile smile

Darz Bór

41 (edytowany przez Karolek 2007-07-09 10:49:38)

Odp: Pierwsze "warsztaty Kynologiczne" K.Ł. Ostoja

He he he.

w zeszłym roku w jordanowie zniknął martwy dzik to może Jacku Sparta doprowadzi nas do gospodarza co go nam świsnął ;-) ?

42

Odp: Pierwsze "warsztaty Kynologiczne" K.Ł. Ostoja

Rozumiem, że buty tropowe "działają" wink
Cieszę się i trzymam kciuki za dalsze sukcesy na treningach i w pracy.
Darz Bór!!!